15 illustratsiooni veebiajakirjale Mihus. Teemaks oli keskkonnahoid ja ülesandeks luua illustratsioonid täis värvi ja maksimalismi, et täita aasta ägeda energiaga. Sooviks oli näha kujundust, mis tekitab noorsootöötajates huvi artikleid lugeda, ning on visuaalselt inspireeriv.
Iga illustratsiooni juures pidasin vajalikuks välja tuua kõige olulisem motiiv, mis toetub artikli peamisele mõttele ja esmasele emotsioonile. Sellele lisaks mängivad tähtsat rolli detailid, mis seovad mõtted üheks tervikuks.
Ühed minu illustratsioonide läbivad elemendid on silmad, käed ja keha. Need kehaosad on ühenduseks kahe maailma vahel – sisemise ja välimise. Käte, silmade ja kehaga saame puudutada, hoida ja luua. Need on meie supervõimed.
“A man sees in the world what he carries in his heart.”
– Johann Wolfgang von Goethe, Faust
4. artikkel jäi mulle kõige enam meelde. Oskus lugu jutustada on uskumatult effektiivne viis leida kaasamõtlejaid. Artikli autor Polina Tšerkassova tabas oma lugudes sellist maagiat, mis viis mind viivuks teise reaalsusesse.
[…] Vana mees vaatas mulle sooja naeratusega otsa ja ütles: „Inimestele meeldib looduses käia sellepärast, et looduses on kõik omal kohal. Kõik täidab oma ülesannet, kõik tunneb oma kohta. Aga inimene ei tunne oma kohta. Ta ei tea tavaliselt seda üldse ja see teeb teda õnnetuks. Sellepärast meile meeldibki loodus, et tahaksime tegelikult ka end selle suure terviku osana tunda, tahame teada, kus on meie tähtis koht ja oluline roll siin elus.”
– Polina Tšerkassova
“You are a continuous question about soul.
– Rumi
When the answer comes in,
the question changes.”
10. illustratsioon võttis kõige kauem aega. Artikkel räägib prahi ümbertöötlemisest ja rohepesust (manipuleeriv reklaam). Ühe sümbolina kasutasin pildil tuld – puhastav ja trasformeeriv element. Ka meie mõtted läbivad puhastuse, et seejärel reliseeruda tegudena. Puhastus võib olla näiteks kõhutunne ja aeg, mis kulub asjade tuuma mõistmiseks.
“So little of what could
– Salvador Dalí
happen does happen.”