Illustratsioonid ajakirjale Mihus

15 illustratsiooni veebiajakirjale Mihus. Teemaks oli keskkonnahoid ja ülesandeks luua illustratsioonid täis värvi ja maksimalismi, et täita aasta ägeda energiaga. Sooviks oli näha kujundust, mis tekitab noorsootöötajates huvi artikleid lugeda, ning on visuaalselt inspireeriv.

Iga illustratsiooni juures pidasin vajalikuks välja tuua kõige olulisem motiiv, mis toetub artikli peamisele mõttele ja esmasele emotsioonile. Sellele lisaks mängivad tähtsat rolli detailid, mis seovad mõtted üheks tervikuks.

1. Sissejuhatus: head kriisi ei tohi raisku lasta (Link artiklile)
2. Laastatud loodus ähvardab inimkonda zoonoosidega (Link artiklile)
3. Üle saja aasta väljakutseid, aga kuidas edasi? (Link artiklile)

Ühed minu illustratsioonide läbivad elemendid on silmad, käed ja keha. Need kehaosad on ühenduseks kahe maailma vahel – sisemise ja välimise. Käte, silmade ja kehaga saame puudutada, hoida ja luua. Need on meie supervõimed.

“A man sees in the world what he carries in his heart.”

Johann Wolfgang von Goethe, Faust
4. Jutuvestmine kriisiaegadel: kuidas lood kujundavad meie arusaama õnnest, loodusest ja elu eesmärkidest (Link artiklile)

4. artikkel jäi mulle kõige enam meelde. Oskus lugu jutustada on uskumatult effektiivne viis leida kaasamõtlejaid. Artikli autor Polina Tšerkassova tabas oma lugudes sellist maagiat, mis viis mind viivuks teise reaalsusesse.

[…] Vana mees vaatas mulle sooja naeratusega otsa ja ütles: „Inimestele meeldib looduses käia sellepärast, et looduses on kõik omal kohal. Kõik täidab oma ülesannet, kõik tunneb oma kohta. Aga inimene ei tunne oma kohta. Ta ei tea tavaliselt seda üldse ja see teeb teda õnnetuks. Sellepärast meile meeldibki loodus, et tahaksime tegelikult ka end selle suure terviku osana tunda, tahame teada, kus on meie tähtis koht ja oluline roll siin elus.”

– Polina Tšerkassova
5. Kuidas mässata keskkonnast hooliva noorena õige asja eest? (Link artiklile)
6. Miks (mitte) eitada ebamugavaid fakte? (Link artiklile)
7. Kuidas jääda maailmast hooliva noorena ellu keskkonnakriisis? (Link artiklile)

“You are a continuous question about soul.
When the answer comes in,
the question changes.”

– Rumi
8. Minimalism – rohkem ruumi olulisele (Link artiklile)
9. Öko-öko: säästev ja soodne (Link artiklile)
10. Simulatsioon Maa ehk miks plasti ümbertöötlemine ei muuda maailma rohelisemaks (Link artiklile)

10. illustratsioon võttis kõige kauem aega. Artikkel räägib prahi ümbertöötlemisest ja rohepesust (manipuleeriv reklaam). Ühe sümbolina kasutasin pildil tuld – puhastav ja trasformeeriv element. Ka meie mõtted läbivad puhastuse, et seejärel reliseeruda tegudena. Puhastus võib olla näiteks kõhutunne ja aeg, mis kulub asjade tuuma mõistmiseks.

“So little of what could
happen does happen.”

– Salvador Dalí
11. Keskkonnaalgatused noortele: kus saab Eestis kampa lüüa? (Link artiklile)
12. Omaalgatusest, veganlusest ja meediast minu kogemuse põhjal: mida sellest õppisin
(Link artiklile)
13. Kas mina ise muudangi maailma? (Link artiklile)
14. Digimaailm ja jätkusuutlikkus: kuidas oma digitaalset jalajälge vähendada ja tehnoloogia kasutamisest võita? (Link artiklile)
15. Mis on maailmaharidus? (Link artiklile)
Märksõnad: