Martin Märss

Illustratsioon ja õlimaal

Indigo

7. juuli 2020

Tuntud internetikassi omamoodi olemus.

Minu lemmik instakass sai endale indigo rüü. Silmnähtavalt on tõuaretamise käigus välja kujunenud kõrvalnähud, aga need on need, mis sellest kassist teevad selle, mis ta on – sotsiaalmeedia südametemurdja.
Tema Instagrami konto: https://www.instagram.com/wilfredwarrior/

Indigo Wilfred Warrior
Wilfred Warrior, maal paberil ~ 20 x 30 cm

#2 Indigo

Kasutasin Невская палитра indigo õlivärvi, mis on niivõrd tume, et tuubivärvist piisas maali kõige tumedamate kohtade värvimiseks. Värv ei domineeri ja on mõnusalt hallikas-sinine, jättes loomuliku pingumata mulje.

Indigo õlimaal
Indigo #2, õlivärvi paberil ~ 22 x 32 cm

#3 Indigo

Maalid #2 ja #3 kannavad uneluse loori. Üritasin tabada hetke, kus vaimne ja füüsiline leiavad tasakaalu. On keha ja vaim, ning tundmus, et olen siin.

“The most beautiful part of your body
is where it’s headed. & remember,
loneliness is still time spent
with the world.”

– Ocean Vuong, “Someday I’ll Love”
Indigo õlimaal
Indigo #3, õlivärvi paberil ~ 32 x 22 cm

Sain käe valgeks maalides esimest korda õlivärvipaberile. Kasutasin kahe erineva tootja, Canson ja Daler Rowney pabereid. Mõlemad on 290 g/m2 kaaluga ja mingit erinevust ma nende vahel ei märganud. Poes olid Daler Rowney blokid kolmes eri mõõdus ja soodsamad kui Cansoni oma (poes ainult ühes mõõdus).
Järeldusena saab öelda, et paberit on väga mugav kasutada ja see on suurepärane kavandite, kiiremate tööde ja eksperimenteerimise jaoks.

Märksõnad: