Abitus ja abistajad

Vaatlus abituse põhjustesse ja sellega kaasnevasse ängi

27. 12. 2023

Huvitav on tähele panna, kui vähe usku on meil iseenda võimekusse probleemidega toime tulla. Iga probleem on unikaalne ja kõige etem oleks esmalt teha paus ja ise jälgida kuidas me antud olukorda sattunud oleme, mis võiks olla põhjus ja mis võiks olla lahendus. Vähene usk endasse tuleb peamiselt sissejuurdunud harjumusest minna kergema vastupanu teed ja küsida ning otsida abi kusagilt väljastpoolt. Nii talitavad ju kõik. Näiteks kui midagi valutab, tuleb appi valuvaigisti ja kui see ei aita, siis otsime abi arsti juurest. Antud käitumisest jääb välja endapoole pöördumine ja vastutuse võtmine lahendada probleem ise ära. Võibolla pole see alati võimalik, aga enamasti me isegi ei ürita seda teha. Siiani on olnud pime usaldus välise autoriteedi ja info osas, kuid see on tugevalt kõikuma löönud. Olen tähele pannud, et info usaldamatus on ühiskonnas laialdaselt levinud ja üha enam tuleb ise oma peaga mõelda ja tegutseda nii, et kõige suhtes esitada küsimusi.

Kas on võimalik hakkama saada ja elada vaid iseendale toetudes ja ise oma võimete ja oskustega probleemidele lahendusi otsides? Ma pole kunagi seda endalt küsinud, ega selle peale mõelnud. Mis siis, kui vastus sellele oleks “jah”? Kas see poleks ausam, tõesem ja vastutusrikkam viis elada? Kas see ei annaks tõuke leida ja arendada iseennast, ning miks mitte ka avastada endas täiesti uusi võimeid? Me ei tea nendele küsimustele vastust, kui me pole enesevaatlusega vastamisi seisnud ja tõeselt probleemidele vastust otsinud toetudes enda varjatud võimetele.

Ma jätan selle hetkel lahtiseks ja nö õhku rippuma, sest hetkel nendest küsimustest piisab.

A noiseless patient spider,
I mark’d where on a little promontory it stood isolated,
Mark’d how to explore the vacant vast surrounding,
It launch’d forth filament, filament, filament, out of itself,
Ever unreeling them, ever tirelessly speeding them.

And you O my soul where you stand,
Surrounded, detached, in measureless oceans of space,
Ceaselessly musing, venturing, throwing, seeking the spheres to connect them,
Till the bridge you will need be form’d, till the ductile anchor hold,
Till the gossamer thread you fling catch somewhere, O my soul.

Walt Whitman

Ayuda y ayudantes

Suposicion que la busqueda de ayuda afuera de nosotros nos hace y hacía debil. Estamos condicionados y programados hacer lo mas facil que podemos y quizas eso nos convierte dependente de ayuda extranjero. Ultimadamente más y más ha derretido la confianza en las instituciones ja en la autoridad exterior. La clave de seguir yendo será pensar con nuestra propia acabeza y tomar la reponsabilidad para vivir con ayuda nuestra y poder interior.

Meenutused Badge